Na zdjęciu dziewczynka i chłopiec ogladają książeczki, w tle teatrzyk Kamishibai

Dziś odwiedziła bibliotekę grupa krasnali z Przedszkola "Happy Days". To pierwsza wizyta przedszkolaków w naszej bibliotece.

Dzieci obejrzały nasz teatrzyk Kamishibai, wysłuchały krótkiego opowiadania o "Kici Koci w bibliotece" Anity Głowińskiej oraz zachęcaliśmy przedszkolaków do wzięcia udziału w akcji Mała Książka Wielki Człowiek.

Na zakończenie spotkania maluchy zapoznały się z naszym księgozbiorem i ciuchcią biblioteczną odjechały do przedszkola...

Pierwsza wizyta w bibliotece, rozmowa z przedszkolakami na temat wypożyczania książek
Rozmowa z przedszkolakami o ich ulubionych postaciach z bajek
Kicia Kocia ulubiona bajka przedszkolaków, prezentacja książek
Zachęcanie grupy przedszkolaków do wzięcia udziału w akcji Mała Książka Wielki Człowiek
Przedsatwienie czas zacząć...Teatrzyk Kamishibai i "Na wyspach Bergamutach" Jana Brzechwy
Kicia Kocia w bibliotece- głośne czytanie książki
Przedszkolaki oglądają książki, które można wypożyczyć do domu
Chłopiec ogląda książkę- Piżamorama, która zawiera ruchome elementy. W tej książce przypominamy bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Dołączona paskowana folia pozwala ożywić ilustracje. Wystarczy przyłożyć folię do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać ją od jednej krawędzi strony do drugiej. W ten sposób poznajemy istotę sztuki abstrakcyjnej, kinetycznej i op-artu.
Dwie dziewczynki oglądają książki
Chłopiec podziwia ilustracje książki
Biblioteczny pociąg powrotny do przedszkola- zakończenie spotkania