Teatrzyk Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazów wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Plansze z ilustracjami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Tył karty zawiera tekst oraz miniaturę obrazu. Kamishibai jako alternatywna metoda pracy z dziećmi, może być wykorzystywana w różnych miejscach: w domu, w bibliotekach, szkołach i przedszkolach – zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Pomaga wyciszyć się, rozbudzić wyobraźnię, a także rozwija zainteresowania literaturą i sztuką.
Przedszkolaki z Przedszkola TPD wysłuchały opowiadania „Rower Walentynki". Ta forma czytania bardzo się dzieciom spodobała, wywołała wiele emocji i uśmiechu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i śledziły towarzyszące opowiadaniom ilustracje.Następnie miały zadanie w prawidłowej kolejności ułożyć zwierzęta wsiadające na rower Walentynki oraz odpowiedzieć na zagadki. Na zakończenie spotkania dzieci bawiły się bibliotecznymi zabawkami i czytały nasze książeczki.

Prezentacja Teatrzyku Kamishibai Czytamy "Rower Walentyny" Reakcja dzieci i zaciekawienie mówią same za siebie.... Więc ile zwierząt Walentynka zabrała na rower? Pierwszy był kotek... Piąty kruk... A na ostatku niedźwiedź...aż walentyna kupiła sobie samochód.. Zagadki dla całej gromadki przedszkolaków Losujemy pytania... Zabawy na spostrzegawczość, co się zmieniło u kolegi, koleżanki w wyglądzie? Głowa, ramiona, kolana, pięty.... Oczy, uszy, usta nos... Zabawy w bibliotece Czas z książką bezcenny Lego Ninjago i zainteresowani chłopcy książką o magu Ciekawa książka to jest to!! Zabawy w bibliotece Uczymy się, jak korzystać z biblioteki Zabawy w bibliotece Miłe zakończenie spotkania z przedszkolakami