Na zdjęciu seria książeczek z działu matematycznego, po które warto sięgnąć!
Na zdjęciu seria książeczek z działu matematycznego, po które warto sięgnąć!

W Tygodniu Bibliotek polecamy...

Z matmą nie ma żartów... Ale nie ma co się martwić!
# "Znajdziesz mnie w bibliotece"

Matematyczna pizza

 • Anna Ludwicka, matematyczka i graficzka, stworzyła książkę pełną ciekawostek i fascynujących zadań, dzięki którym każde dziecko przekona się, że matematyka może być wspaniałą zabawą, a może nawet dziedziną sztuki. Czytelnicy będą mieli okazję narysować drzewo binarne, stworzyć obraz z użyciem kostki do gry, zaprojektować matematyczny dywan, poprowadzić ślimaka po wstędze Möbiusa, a na koniec wymyślić figurę niemożliwą.

Symetria kiełbasy, czyli spacer po świecie geometrii

 • Ile straci na wadze wykąpana korona? Jak na skórze wołu zmieścić całe miasto i księżniczkę? Czy Euklides byłby dobrym kafelkarzem? Do kogo kwadrat może mówić „wuju”? Czy pierwiastki pomogły Robin Hoodowi zdobywać zamki?
  Matematyka jest wszędzie. Nawet tam, gdzie się jej najmniej spodziewasz.
  Ta książka to fascynująca wyprawa do krainy matematyki – wciąż jeszcze nieodkrytego świata liczb, figur i symboli. Dla miłośników matematyki i tych, którzy nie darzą jej sympatią.

Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę

 • Z tą książką dzieci nauczą się liczyć podczas zabawy na podwórku, w ogrodzie, lesie czy parku — o każdej porze roku.
  Książka ta wprowadza dzieci w fascynujący świat cyfr, które są matematycznym alfabetem. Cyfry służą do zapisywania liczb, które mówią nam, ile czegoś jest. Tylko skąd wiedzieć ile?
  W książce Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę znajdziemy proste zabawy związane z liczeniem - w pojedynkę i w grupie - z wykorzystaniem tego, co można znaleźć podczas spaceru, a więc szyszek, kamieni czy patyków oraz innych elementów ożywionej i nieożywionej przyrody i krajobrazu, które mamy wokół.
  Oprócz rozdziałów z matematycznymi zabawami na każdą porę roku, znajdziemy tu pomysłową prezentację liczb od 0 do 10, a także przystępne wyjaśnienie podstawowych działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.

Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi co do głowy. Łatwa nauka dzielenia

 • Doskonały pomysł dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci szybko opanowały dzielenie.
 • Nie tylko tabliczka mnożenia, ale i dzielenia może sama wchodzić do głowy! Pomogą w tym zabawne, wpadające w ucho wierszyki, które pozostają w głowach uczniów. Dzięki błyskotliwym skojarzeniom pozwalają łatwo i bez wysiłku nie tylko nauczyć się tabliczki dzielenia w zakresie do 100, ale także zrozumieć, czym jest dzielenie i dlaczego nie musi sprawiać najmniejszych kłopotów.
  Pomoc dydaktyczna, zawierająca dowcipne wierszyki i pełne humoru ilustracje, sprawi, że dziecko będzie uczyło się z radością, a rodzicom da gwarancję, że ich pociecha nie pomyli się w dzieleniu przy szkolnej tablicy.