Dziś nasze zaprzyjaźnione dzieci z Przedszkola "Zaczarowany Domek" obejrzały pięknie ilustrowaną opowieść, którą my bibliotekarki przedstawiłyśmy w formie teatrzyku Kamishibai.

"W Robaczkowie” to opowieść o sympatycznych biedronkach, chrabąszczach, żukach i innych owadach. Co ważne, wszystkie z nich można znaleźć na polskich łąkach. Historie, które zostały napisane przez autorkę, Katarzynę Biegańską, mają na celu zwrócenia uwagi dzieciom, ze śmiecenie jest nie tylko niekulturalne, ale przede wszystkim ma fatalny wpływ na środowisko.

W bajkowym Robaczkowie wszyscy właśnie przygotowują się do obchodów Święta Łąki. Zadaniem maluchów z przedszkola jest wymyślenie przedstawienia, który pomoże uświetnić ten dzień. Mały Chruścik chciałby, żeby przygotowali teatrzyk o poszukiwaniu skarbów. Pani przedszkolanka zgadza się, ale w swojej obietnicy postanawia przemycić ukryte zamiary.

Okazuje się bowiem, że dzieci idą z nastawieniem do poszukiwania drogocennych kamieni i skarbów, a znajdują coś dużo bardziej wartościowego. Jednak pośród kęp niezapominajek, nad jeziorem czy w pobliżu dużego dębu odnajdują pozostawione przez ludzi śmieci. Jest im smutno, ale zdają sobie sprawę przede wszystkim z tego, jak bardzo niebezpieczna staje się porzucona puszka po napoju, niedopałki czy stłuczony słoik, które ktoś zostawił pośrodku trawy czy w piasku.

Wspólnie postanawiają, oczywiście z pomocą dorosłych, oczyścić swoją łąkę i wystawić przedstawienie, które będzie dotyczyło jego ochrony. Wszyscy są bardzo wzruszeni!

,,W Robaczkowie” to piękna historia, napisana bardzo przystępnym językiem, którą można czytać dla wszystkich dzieci, nawet jeszcze zanim pójdą po raz pierwszy do przedszkola. Będzie idealna dla maluchów już od 3-ego roku życia.

Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały książki z naszego księgozbioru dotyczące owadów, motyli i innych zwierząt, żyjących na polanach i w naszym ekosystemie oraz wykonały prace plastyczne do przeczytanej książeczki.

 

GALERIA
"W Robaczkowie" i teatrzyk Kamishibai "W Robaczkowie" i teatrzyk Kamishibai, bibliotekarz czyta dzieciom, pokazując ilustrację "W Robaczkowie" i teatrzyk Kamishibai, bibliotekarz czyta dzieciom, pokazując ilustrację "W Robaczkowie" i fragment opowieści pięknie ilustrowanej historii "W Robaczkowie" Prezentacja książek o owagach, robalach i innych stworzeniach żyjących w naszym ekosystemie Prezentacja książek o owagach, robalach i innych stworzeniach żyjących w naszym ekosystemie Prezentacja książek o owagach, robalach i innych stworzeniach żyjących w naszym ekosystemie Zajęcia plastyczne, dzieci wyklejają plasteliną pszczoły i motyle Zajęcia plastyczne, dzieci wyklejają plasteliną pszczoły i motyle Zajęcia plastyczne, dzieci wyklejają plasteliną pszczoły i motyle Zajęcia plastyczne, dzieci wyklejają plasteliną pszczoły i motyle Praca plastyczna dziecka Praca plastyczna dziecka Praca plastyczna dziecka