Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

UWAGA! Dobre wiadomości dla wszystkich czytelników lubiących wybierać książki samodzielnie. Już od 6 lipca będzie to możliwe!!!

Nowe zasady funkcjonowania od 6 lipca 2020 r.

• W Bibliotece może przebywać ograniczona liczba czytelników. Prosimy o utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami wynoszącej 2 metry. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości. Liczba czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z biblioteki to 2 osoby (1 osoba przy ladzie + 1 między regałami), lub jedna rodzina z dziećmi. Zwrot i wypożyczenie zbiorów na stanowisku wypożyczalni.
  • Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych. Tylko po spełnieniu tych warunków czytelnik będzie miał możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru zbiorów.
  • Czytelnia w filii nie będzie udostępniana. Dla czytelników przygotowano jedno stanowisko komputerowe, z którego można korzystać tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych.
  • Istnieje możliwość wypożyczenia do 3 tytułów czasopism dla dzieci lub młodzieży, które czytelnik powinien zwrócić w ciągu 3 dni.
  • Wszystkie zbiory zwrócone przez czytelników poddawane są 3 dniowej kwarantannie. Sprawi to, że będą całkowicie bezpieczne.
  • Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych.
  • W filii będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.

FILIA 3

PN, WT, SOB 10.00 – 16.00, przerwa na dezynfekcję 13.00 - 13.30

ŚR, CZW, PT 12.00 – 18.00, przerwa na dezynfekcję 15.00 - 15.30

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.