Książka.

UWAGA! Dobre wiadomości dla wszystkich czytelników lubiących wybierać książki samodzielnie. Już od 15 lutego będzie to możliwe.

Nowe zasady korzystania ze zbiorów:

1. W Bibliotece może przebywać ograniczona liczba czytelników. Prosimy o utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami wynoszącej 2 metry. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

Liczba czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to 4 osoby.

2. Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych. Tylko po spełnieniu tych warunków czytelnik będzie miał możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru zbiorów.

3.Czytelnie w filiach bibliotecznych nie będą udostępniane. Nie będzie również możliwości skorzystania ze stanowisk komputerowych. Istnieje możliwość wypożyczenia do 3 tytułów czasopism, które czytelnik powinien zwrócić w ciągu 3 dni.

4. Wszystkie zbiory zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to,
że będą całkowicie bezpieczne.

5. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych.

6. W filiach bibliotecznych nadal będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.

Godziny otwarcia :

Poniedziałek, Wtorek 10.00 – 16.00, przerwa na dezynfekcję 13.00 - 13.30
Środa - Piątek 12.00 – 18.00, przerwa na dezynfekcję 15.00 - 15.30

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.