Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Nowe zasady korzystania ze zbiorów od dnia 1 lipca 2021 r. do odwołania

1. W Bibliotece może przebywać ograniczona liczba czytelników. Prosimy o utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami wynoszącej 2 metry. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

Liczba czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to:
- budynek główny – 20 osób,
- filie nr 4, 6, 8, 9, 12 – 6 osób (w tym, w czytelni 2 osoby)
- filia nr 1 – 4 osoby (w tym, w czytelni 1 osoba)
- filie nr 3, 5, 11, 15 – 3 osoby (w tym, w czytelni 1 osoba)

2. Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych. Tylko po spełnieniu tych warunków czytelnik będzie miał możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru zbiorów.

3. Czytelnie w Bibliotece Głównej (Czytelnia Główna oraz Czytelnia Regionalna) oraz czytelnie w filiach bibliotecznych będą dostępne dla czytelników. W filiach bibliotecznych dostępne będzie 1 stanowisko komputerowe (poza Filią nr 5). W Bibliotece Głównej dostępne będą 2 stanowiska komputerowe.

4. W Bibliotece Głównej oraz w filiach bibliotecznych, w ramach wypożyczeń krótkoterminowych istnieje możliwość wypożyczenia starszych numerów czasopism (do 3 tytułów, które należy zwrócić w ciągu 3 dni).

5. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych.

6. W filiach bibliotecznych nadal będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.
Zapraszamy!