Uczestnicy spotkania w kreatywnej zabawie LUSTRO

21 listopada, w mglisty poranek, przybyły do biblioteki dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

Książeczka o przyjaźni ŻABKA MA PRZYJACIELA (M.Velthuijs) była naszą lekturą dnia. Dzięki niej udało nam się odpowiedzieć na pytanie: Co to znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być przyjacielem? Zabawy związane z tematem spotkania bardzo się dzieciom podobały, wywołując mnóstwo emocji. Oczywiście, tyle było ile się zmieściło! A na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał zakładkę do książki. Zadowolone dzieci i nauczycielki odwdzięczyły się bibliotekarkom piękną laurką.

tekst: Wiola

foto: Ewa, Maryla

Pani Wiola czyta dzieciom książeczkę "Żabka ma przyjaciela"
Dzieci w zabawie na spostrzegawczość i refleks "Jak mam na imię?"
Kolejna zabawa "Pajęczyna przyjaźni"
Zabawa "Pajęczyna przyjaźni" - chłopcy wykazali się niezłą sprawnością, pokonując drogę pod pajęczyną ze sznurka
"Jesienna" laurka od uczestników spotkania