Grafika promująca ferie on-line z Koszalińską Biblioteką Publiczną. Na wyciągniętej ręce widać telefon, a w nim ptaszek z zielenią w tle. Napis Online z przyrodą ferie w bibliotece.
Grafika promująca ferie on-line z Koszalińską Biblioteką Publiczną. Na wyciągniętej ręce widać telefon, a w nim ptaszek z zielenią w tle. Napis Online z przyrodą ferie w bibliotece.

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na przyrodnicze ferie zimowe online, w terminie 4-15 stycznia 2021 r.

Codziennie o 12:00 będzie czekać na Was inna atrakcja na naszym kanale YouTube i fanpage'u Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.
W programie warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym, spotkania autorskie oraz konkurs fotograficzny (oczywiście z nagrodami!).

W wirtualnej przestrzeni spotkacie się ze znanym i lubianym miłośnikiem dzikich zwierząt, Marcinem Kostrzyńskim, który prowadzi swój kanał na YouTube, znany jako „Marcin z Lasu”, gdzie publikuje unikalne nagrania z życia dzikich zwierząt.

Kolejnym naszym gościem będzie znana i lubiana autorka książek dla dzieci i młodzieży Barbara Gawryluk. To spotkanie, o treści ekologicznej, oparte będzie na treści jej książek „W Zielonej dolinie” oraz „Owocowe bajki”.

Czeka na Was także fantastyczne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, autorem wielu książek dla dzieci, m.in serii o Żubrze Pompiku. Autor jest także biologiem i popularyzatorem przyrody oraz rysownikiem i twórcą komiksów, min. takich kultowych zwierzęcych postaci książkowych jak Ryjówka Przeznaczenia.

Dla zapominalskich i spóźnialskich, lub tych którzy właśnie nie mogli przerwać innej zabawy feryjnej, mamy dobre wieści... spotkania będą bezterminowo dostępne i będzie można je obejrzeć w dowolnym terminie (lub oglądać kilka razy).

Zapraszamy do oglądania. Bądźcie z nami!

Program:

04.01.2021 r. (Poniedziałek)

12.00 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Weroniką Olesiak cz. I pt. Wycinamy, składamy, malujemy - żubr europejski. Szablon do wykorzystania dostępny jest w załączniku (pod programem). Film dostępny tutaj.
12.30 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Dorotą Stasiak cz. I pt. Zabawa w pszczółki, czyli jak zrobić aromatyczny syrop rozgrzewający jako prezent na Dzień Babci i Dziadka. Film dostępny tutaj.

05.01.2021 r. (Wtorek)
12.00 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Weroniką Olesiak cz. II pt. Mały ogródek dla młodego ogrodnika. Film dostępny tutaj.

07.01.2021 r. (Czwartek)
12.00 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińskim przyrodnikiem i ekologiem Krzysztofem Beznarem cz. I pt. Tworzenie lasu w słoiku. Film dostępny tutaj.
12.30 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Dorotą Stasiak cz. II pt. Śnieżne kule zamknięte w słoiku. Film dostępny tutaj.

08.01.2021 r. (Piątek)
12.00 - Wiosna i lato z Marcinem Kostrzyńskim. Film cz. I dostępny tutaj.
12.30 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Weroniką Olesiak cz. III pt. Szablon, gąbeczka i farba - ptaki w kluczu. Szablon do wykorzystania dostępny jest w załączniku (pod programem). Film dostępny tutaj.

11.01.2021 r. (Poniedziałek)
12.00 - Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk. Film dostępny tutaj.

12.01.2021 r. (Wtorek)
12.00 - Jesień i zima z Marcinem Kostrzyńskim. Film cz. II dostępny tutaj.
12.30 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Dorotą Stasiak cz. III pt. Coś z niczego - sowa z rolki po papierze toaletowym, zabawka z plastikowej butelki, torebka na prezent. Film dostępny tutaj.

13.01.2021 r. (Środa)
12.00 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Dorotą Stasiak cz. IV pt. Ptaszek z masy solnej. Film dostępny tutaj.

14.01.2021 r. (Czwartek)
12.00 - Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem. Film dostępny tutaj.

15.01.2021 r. (Piątek)
12.00 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińską instruktorką Weroniką Olesiak cz. IV pt. Kartonowe rybki w kartonowym akwarium. Film dostępny tutaj.
12.30 - Warsztaty plastyczne z motywem przyrodniczym z koszalińskim przyrodnikiem i ekologiem Krzysztofem Beznarem cz. II pt. Ptasie opowieści. Film dostępny tutaj.

ZAŁĄCZNIKI

PlikPobrano
Żubr europejski. Szablon do wykorzystania 7
Ptaki w kluczu. Szablon do wykorzystania 0