Ułatwienia dostępu

Grafika przedstawia kolorowe pionki na planszy i napis Gry w Bibliotece

27 stycznia 2026 podczas zajęć bibliotecznych uczniowie klasy VI D ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Koszalinie odkrywali świat Harry'ego Pottera na podstawie książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa J.K. Rowling.
Uczniowie poznali genezę i fenomen serii o młodym czarodzieju Harrym Potterze, która stała się jedną z najpopularniejszych i najchętniej czytanych książek na świecie. Bibliotekarka przybliżyła uczestnikom główne wątki fabuły, charakterystykę bohaterów oraz magiczny świat Hogwartu – szkoły czarodziejów, pełnej tajemnic, przygód i niezwykłych postaci.
Zajęcia miały na celu nie tylko omówienie samej książki, ale także wskazanie wartości, jakie w niej występują – przyjaźni, odwagi, lojalności, odpowiedzialności i akceptacji różnorodności. Uczniowie uczestniczyli w rozmowie, dzielili się swoimi ulubionymi postaciami z książki oraz analizowali, jakie cechy bohaterów mogą być inspirujące w codziennym życiu młodego czytelnika. Dodatkowo zajęcia wzbogacono o mini quiz sprawdzający znajomość książki, który spotkał się z entuzjazmem uczestników.
Spotkanie było okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, pogłębiania umiejętności interpretacji tekstu literackiego oraz wspólnej zabawy z literaturą.
Serdecznie dziękujemy całej klasie za aktywny udział. To dzięki Wam ten poranek był tak wyjątkowy!

Galeria: