Na zdjęciu: Okładka książki „Fajbus. 997 przypadków z życia” autorastwa Magdy Omilianowicz i Michała Fajbusiewicza
Na zdjęciu: Okładka książki „Fajbus. 997 przypadków z życia” autorastwa Magdy Omilianowicz i Michała Fajbusiewicza

Filia nr 9 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej zaprasza 9 sierpnia, o godz. 17.00 na letnie spotkanie w swoim ogrodzie.
Tym razem gośćmi biblioteki będą Magda Omilianowicz i Michał Fajbusiewicz, promujący książkę „Fajbus. 997 przypadków z życia”.

MICHAŁ FAJBUSIEWICZ - twórca kultowego programu „Magazyn kryminalny 997”, który przez lata elektryzował całą Polskę. Człowiek orkiestra, dziecko szczęścia, miłośnik dobrej zabawy, dziennikarz, wymagający szef, zdyscyplinowany, choć rozrywkowy. Ma na koncie sporo: - mnóstwo programów, w których badał zagadkowe zbrodnie sprzed lat, uczył, jak strzec się przed przestępcami, edukował – razem ze znanymi aktorami – jak nie wpaść w sidła naciągaczy - kilkaset filmów dokumentalnych - doświadczenia zdobywane podczas podróży – objechał niemal cały świat - tysiące fotografii, szczególnie cykle portretów oraz życzliwość całego grona wiernych przyjaciół, choć trzeba przyznać, że nie mają z nim lekko, jako że co i rusz zastawia na nich pułapkę."

MAGDA OMILIANOWICZ – dziennikarka, podróżniczka, autorka setek artykułów i piętnastu książek reporterskich i podróżniczych. W tym bestsellerowej „Bestii. Studium zła”. Jej artykuły ukazały się m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Przeglądzie”, prasie kobiecej, nowojorskim „Kurierze Plus” i holenderskim „Reve”. Wydała w Polsce książkę francuskiego pisarza, podróżnika i awanturnika Cizii Zyke - „Tuan” i zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży. Jest laureatką konkursu III Regionalnego Kongresu Kobiet w kategorii „Media”. W 2017 roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury. „Bestia. Studium zła” została uznana przez Xiegarnia.pl za jedną z najciekawszych publikacji wydanych w 2016 roku, uhonorowana „Złotym Kościejem” 2016 i nominowana w kategorii Książka Roku na portalu lubimyczytac.pl.