Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Zasady funkcjonowania filii od 6 lipca 2020 r.

 
 UWAGA! Dobre wiadomości dla wszystkich czytelników lubiących wybierać książki samodzielnie. Już od 6 lipca będzie to możliwe.

Nowe zasady korzystania ze zbiorów:

1. W Bibliotece może przebywać ograniczona liczba czytelników. Prosimy o utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami wynoszącej 2 metry. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości. Liczba czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to  4 osoby.

2. Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych. Tylko po spełnieniu tych warunków czytelnik będzie miał możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru zbiorów.

3. Czytelnia w filii bibliotecznej nie będzie udostępniana. Dla czytelników przygotowano jedno stanowisko komputerowe, z którego można korzystać tylko w celach edukacyjnych.

4. Istnieje możliwość wypożyczenia do 3 tytułów czasopism, które czytelnik powinien zwrócić w ciągu 3 dni.

5. Wszystkie zbiory zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że będą całkowicie bezpieczne.

6. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych.

7. Od 1 lipca 2020 r. obowiązują wakacyjne godziny otwarcia. W filii bibliotecznej nadal będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.

FILIa 9 :


PN, ŚR, PT 10.00 – 16.00, przerwa na dezynfekcję 13.00 - 13.30

WT, CZW 12.00 – 18.00, przerwa na dezynfekcję 15.00 - 15.30.


Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

Zapraszamy!