Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Spotkanie autorskie z Markiem Kamińskim
Kategoria: BG - spotkania autorskie
Data: Czwartek 24 Listopad 2022, 18:00

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Honorowym Obywatelem Koszalina Markiem Kamińskim, które odbędzie się 24 listopada o godz. 18:00 w sali kinowej KBP.

Marek Kamiński - polski polarnik, przedsiębiorca, filozof, coach, autor bestsellerów "Wyprawa" i "Idź swoją drogą". Jego teksty, filmy, webinary, programy rozwojowe i działalność Fundacji inspirują setki tysięcy ludzi na całym świecie. Jest założycielem Kaminski Academy, gdzie rozwija warsztaty i programy motywacyjne z wykorzystaniem Metody Biegun oraz filozofii Power4Change. Programy dostarczają narzędzi do rozwoju osobistego i rozwoju biznesu.

Podczas spotkania autor będzie promował książkę pt. "Moje bieguny". Po raz pierwszy została ona wydana w 1998 roku i stanowi surowe zapisy z dzienników Marka Kamińskiego – pierwszego człowieka w historii, który zdobył oba bieguny Ziemi w tym samym roku bez pomocy z zewnątrz. Książkę uhonorowano Nagrodą Artusa w kategorii Najlepsza Książka Roku 1998 i Nagrodą Bursztynowego Motyla imienia Arkadego Fiedlera za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Wydanie III "Moich biegunów" - poprawione i rozszerzone, wzbogacono o zapiski z podróży na „trzeci biegun” – Santiago de Compostela – różniącej się od poprzednich wypraw bogactwem miejsc i ludzi przewijających się w niej jak w kalejdoskopie. Znajdziemy tu także niepublikowane wcześniej zdjęcie z wypraw Marka Kamińskiego. "Moje bieguny" to jednak nie tylko książka podróżnicza. Zaczynając od Spitsbergenu, a kończąc na przylądku Finisterre, poznajemy wewnętrzną narrację towarzyszącą wędrówkom – nie tylko tym geograficznym ciągnącym się tysiące kilometrów, ale i metafizycznym w poszukiwaniu motywacji, sensu życia i działania. Poznajemy wewnętrzne dialogi człowieka pokonującego zmęczenie i ból, odnajdującego wciąż na nowo siły, by iść dalej, zachowującego w sobie głęboką miłość do świata i ludzi.

Miejsce: sala kinowa KBP