Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że kwietniowa pula kodów do usługi Legimi, rozdawanych za pośrednictwem internetowego formularza, została w całości rozdysponowana. Zapraszamy 2.05.2024 r. o godz. 7:30, kiedy uruchomiona zostanie pula majowa.

Zachęcamy również do odwiedzenia Biblioteki Głównej lub którejś z filii KBP, ponieważ wydają one co miesiąc kody z odrębnej puli.

Zasady otrzymania kodu Legimi w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

 1. Możliwość korzystania z oferty abonamentowej Legimi mają wyłącznie aktywni czytelnicy i czytelniczki zarejestrowani w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, którzy nie mają zadłużeń wobec Biblioteki. Dane czytelniczek i czytelników zarejestrowanych w KBP przed 1.01.2021 r. (kiedy wprowadzono nowe zobowiązania) będą musiały być zaktualizowane w systemie bibliotecznym przez czytelników/czki podczas osobistej wizyty w bibliotece.
 2. Usługa wydawania kodów do Legimi jest bezpłatna.
 3. Kody wydawane są w pierwszy roboczy dzień miesiąca (poza poniedziałkiem i sobotą):
  • podczas osobistej wizyty w Bibliotece Głównej lub w filiach KBP w godzinach otwarcia agend
  • za pomocą formularza on-line, który będzie dostępny od godz. 7:30
  • dodatkowo dla czytelniczek i czytelników powstała osobna pula kodów, która wydawana będzie podczas osobistej wizyty w Bibliotece Głównej od godz. 17:00.
 4. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń. Biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami czytelnicy i czytelniczki będą otrzymywać kolejne kody.
 5. Jeden/a czytelnik/czka może otrzymać tylko jeden kod Legimi. Zabrania się przekazywania kodów osobom trzecim.
 6. Pobrany przez czytelnika/czkę kod musi być aktywowany najpóźniej do końca miesiąca, w którym został pobrany. Czytelnik/czka, który/a nie aktywuje pobranego kodu traci prawo do jego otrzymania w kolejnym miesiącu.
 7. Informacje o dostępności i ewentualnych zmianach terminów wydawania kodów do Legimi będą pojawiać się na bieżąco na stronie internetowej oraz fanpage’u Biblioteki.

W związku z weryfikacją Państwa zgłoszenia w systemie bibliotecznym, prosimy o cierpliwość, ponieważ kody nie będą udostępniane od razu po otrzymaniu przez nas formularza. Jednocześnie informujemy, że w związku z ograniczoną liczbą kodów, którymi dysponuje Koszalińska Biblioteka Publiczna, wysłanie formularza chwilę po rozpoczęciu dystrybucji kodów nie jest jednoznaczne z otrzymaniem go drogą mailową.