Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Koszalin Superstar Bałtyku - wykład dr hab. Agnieszki Popiel
Kategoria: BG - pozostałe wydarzenia
Data: Środa 22 Listopad 2023, 17:00

W ramach obchodów Roku Jubileuszu Plenerów Osieckich oraz 50-lecia budynku głównego KBP, Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela oraz Fundacja Osieki im. Jerzego Fedorowicza i Ludmiły Popiel, zapraszają na wykład dr hab. Agnieszki Popiel pt. "Koszalin Superstar Bałtyku". Wydarzenie odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00 w sali kinowej KPB przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

Dr hab. Agnieszka Popiel, prof. Uniwersytetu SWPS jest prezeską Fundacji Osieki im. Jerzego Fedorowicza i Ludmiły Popiel.

Spotkanie będzie poświęcone Jerzemu Fedorowiczowi i Ludmile Popiel – ich działalności organizacyjnej i projektowej po osiedleniu się w Koszalinie w 1954 roku (jako projektanci poza „czystą sztuką” byli autorami projektów wnętrz, wystaw, scenografii, exlibrisów i projektów graficznych) oraz - przede wszystkim – pracom i działaniom artystycznym o charakterze ponadlokalnym i ponadczasowym.

Ludmiła Popiel była autorką większości ekslibrisów wykonanych dla WiMBP (obecnie KBP), dlatego wykład będzie częścią projektu "Ekslibris miasta", który ma za zadanie wypromowanie kolekcji ekslibrisów zgromadzonych w zasobach koszalińskiej książnicy.

Miejsce: