Zdjęcie Marzeny Błażejewicz przy biurku. Autorka zd. I.Rogowska

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 15 marca 2024 roku zmarła nasza Koleżanka Marzenka Błażejewicz. Bardzo pracowita, zawsze uśmiechnięta, życzliwa, dobra.

Marzena Błażejewicz rozpoczęła pracę w 1989 r. jeszcze w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie.  Zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w kilku agendach biblioteki, od młodszego bibliotekarza do starszego specjalisty. Najpierw w Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, później w Dziale Udostępniania, w Czytelni książek i Wypożyczalni Budynku Głównego, gdzie dała się poznać jako  odpowiedzialna, zaangażowana, zawsze służąca pomocą bibliotekarka. Czytelnicy i zwierzchnicy bardzo cenili jej profesjonalizm, wysoką kulturę obsługi czytelników, życzliwość. Jako długoletnia pracownica działu, wdrażała do pracy młodych bibliotekarzy, służąc im pomocą i radą. Po wielu latach przepracowanych w Dziale Udostępniania Zbiorów, doceniając jej skrupulatność, dokładność, zmysł organizacyjny i kulturę obsługi – w 2015 roku  powierzono jej trudne,  zupełnie nowe stanowisko specjalisty do spraw rozliczeń z czytelnikami. Na tym trudnym odcinku pracowała do 2021 roku. W 2022 roku powróciła do pierwszego działu – Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Zawsze wzorowo, wyjątkowo sumiennie wykonywała obowiązki zawodowe. Była  wszechstronną bibliotekarką, odpowiedzialną, etyczną pracownicą, na której zawsze można polegać.

Dla nas była przyjazną, życzliwą, zawsze uśmiechniętą Koleżanką, towarzyską, skorą do zabawy, szczególnie w czasie plenerowych Dni Bibliotekarza. Chętnie brała udział w bibliotecznych filmach wykazując się dużym poczuciem humoru. Zawsze z dumną opowiadała o osiągnięciach swoich dzieci.

Będzie nam Jej bardzo brakowało.