100 LAT RAZEM! Rozpocznijmy wspólne świętowanie!


W dniu 6 grudnia 2017 r. o godz. 12:00 w Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (sala klubowa) odbędzie się inauguracja obchodów rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ustanowienia relacji dyplomatycznych między Polską i USA.


Wydarzenie rozpocznie przemówienie oraz prezentacja przygotowana dla uczczenia 100-lecia relacji polsko-amerykańskich, którą poprowadzi przedstawicielka Ambasady USA Christy Brown.


O godz. 13:00 za pomocą platformy internetowej Zoom połączymy się również z Warszawą, gdzie odbywać się będą główne obchody, podczas których przemówi amerykański ambasador Paul W. Jones. Po części oficjalnej Ambasador Jones zaprosi wszystkich na tort, którym uczcimy rocznicę 100-lecia, również w naszej bibliotece.


W spotkaniu wezmą udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Dubois i II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie oraz zaproszeni goście.


Koszalińska Biblioteka Publiczna bierze udział w inauguracji obchodów jako jeden z 20. centrów kultury i informacji na temat Stanów Zjednoczonych rozlokowanych głównie w bibliotekach w całej Polsce. Nasza biblioteka nawiązała współpracę z Ambasadą USA w 2012 r. w ramach projektu america@your library (Ameryka w twojej bibliotece) i otrzymała 150 anglojęzycznych książek i audiobooków do swoich zbiorów, a ponadto bezpłatny dostęp do ponad 30. komercyjnych baz danych.

GALERIA
100-lat-pl-i-usa
100-lat-pl-i-usa