Grafika 20. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Koszalińska Biblioteka Publiczna zapraszają na 20. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.

W tym roku zaprezentowanych zostanie 37 filmów, w konkursie weźmie udział 7 filmów amatorskich, 10 fabularnych i 14 dokumentalnych, pokażemy także 6 filmów pozakonkursowych. Filmy oceniać będzie profesjonalne jury oraz jury młodzieżowe złożone ze studentów Politechniki Koszalińskiej. Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty, spotkania i wykłady.

Wśród tegorocznych gości są między innymi:

Marek Purczyński, autor tzw. Totalnej Terapii, połączenia terapii manualnych z systemami treningowymi, dwukrotny uczestnik Polskiej Misji Paraolimpijskiej na Igrzyskach w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Angelika Chrapkiewicz-Gądek, podróżniczka, pasjonatka podwodnego świata i górskich wyzwań. Autorka książki „Zdobądź swój szczyt", która zdobyła uznanie czytelników za motywujące przesłanie i inspirujące życiowe historie.

Debatę oraz konferencję naukową poprowadzi prof. Wojciech Otto, znany już z poprzednich edycji festiwalu. W tych spotkaniach udział wezmą m.in. dr Piotr Szarszewski, Anna Dzieduszycka, Beata Dzianowicz, Maciej Książko, Andrzej Golejewski. Prelegentami konferencji naukowej "Łączy nas kino" będą dr Anna Bieganowska Skóra, dr hab. Jacek Trębecki. "Żywe lekcje wychowawcze" w koszalińskich szkołach poprowadzi Krzysztof Głombowicz, dziennikarz, komentator sportu paraolimpijskiego z udziałem Marcina Oleksego, reprezentanta Polski w amp futbolu, który otrzymał na zorganizowanej w Paryżu gali FIFA The Best 2022 nagrodę FIFA Puskás Award za Bramkę Roku.

Inauguracja festiwalu odbędzie się 5 września o godzinie 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Uświetni ją krótki recital Laury Florentyny Dziąby, finalistki programu "Mam talent". Ceremonię wręczania nagród muzycznie wzbogaci znany duet BAiKA w składzie Kafi (Katarzyna Sondej) i Piotr Banach (znany z zespołów Hey i Indios Bravos).

Równolegle z festiwalem w ponad 40 miejscach w całym kraju będą się odbywały MAŁE FESTIWALE TY i JA prezentujące filmy festiwalowe.

BAiKA
Laura Florentyna Dziąba