Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Wiosną 2012 roku Koszalińska Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Michałka Hajduna. Nakrętki zostały sprzedane firmie recyklingowej, a za uzyskane pieniądze został kupiony specjalistyczny wózek dla małego Michała.

Koszt wózka był bardzo wysoki - ok. 18 tysięcy złotych, ale dzięki zaangażowaniu koszalinian udało się i Michaś mógł ten wózek dostać.
Warto wspomnieć, że mama Michała - Monika Hajdun - wystąpiła w drugiej edycji koszalińskiej Żywej Biblioteki jako Żywa Książka pt.: "Matka dziecka niepełnosprawnego".

Z przyczyn niezależnych KBP czasowo zawiesza udział w akcji, jednakże zachęcamy gorąco do kontynuowania zbiórki nakrętek, tym razem na turnus rehabilitacyjny dla Michałka, którego koszt za dwa tygodnie pobytu wynosi 5 tyś. złotych. Większe partie nakrętek będzie można zostawiać w Hoteliku Gwardia przy ul. Sportowej 34. Można też dzwonić bezpośrednio do mamy Misia pod nr telefonu 606 873 809.
Ponadto informujemy, że można również przynosić też tusze od drukarek laserowych i atramentowych.

Więcej o Michale i samej akcji można przeczytać tutaj http://www.pomocmichalkowi.pl/index.php