Aleksander Popławski i jego historia

Po raz kolejny, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, z czytelnikami spotka się Grzegorz Śliżewski. W sali konferencyjnej KBP, 11 lutego o godz. 17. 00, autor promował będzie książkę pt. „Z Podlasia do Szkocji. Historia życia plut. pil. Aleksandra Popławskiego (1915-1941)". Spotkanie poprowadzi red. Piotr Polechoński.

Pilota Aleksandra Popławskiego „trudno odnaleźć na kartach historii. Powszechnie dostępna wiedza o nim ogranicza się praktycznie do daty narodzin, informacji o wrześniowym przydziale w 1939 r. i okolicznościach śmierci wiosną roku 1941 r. Tymczasem spotkanie autora książki z mieszkającą w Koszalinie rodziną Aleksandra Popławskiego sprawiło, że wybrał się w podróż po meandrach przeżyć polskich żołnierzy, którzy swój los związali ze stalowymi mundurami przedwojennego i wojennego lotnictwa. Ta wyprawa, którą autor porównał do niemal detektywistycznego wyzwania, zaowocowała historią młodego człowieka, który dążył do spełnienia swoich marzeń, odważnie przyjął wyzwanie walki o swoją Ojczyznę i w jej obronie poświęcił życie. Historią, z którą warto się zapoznać" (ze wstępu).

Uczestnicy spotkanie będą mogli również nabyć promowaną publikację wraz z dedykacją autora.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!