Ameryka w KBP

Koszalińska Biblioteka Publiczna jako jedna z ośmiu bibliotek w kraju dostała się do projektu „Ameryka w twojej bibliotece”. Program skierowany jest do bibliotek publicznych i jest realizowany przez Ambasadę USA w Warszawie.

Lokalizacja wszystkich centrów wybrana została w konkursie przeprowadzonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Celem akcji jest pogłębianie wiedzy o Stanach Zjednoczonych w miastach, w których nie ma ambasady lub konsulatu USA.

W ramach działalności centrum „Ameryka w twojej bibliotece” nasza biblioteka dostała około 100 anglojęzycznych książek i dostęp do ponad 30 internetowych baz danych. W bazach można między innymi znaleźć informacje o USA i o świecie. Zawartość niektórych baz jest dodatkowo dostępna w języku hiszpańskim i portugalskim.

Dostęp do tych komercyjnych baz dla czytelników KBP będzie bezpłatny, a znaleźć tu będzie można między innymi artykuły z wielu czasopism naukowych i magazynów, a także e-booki. W bazach danych znajdują się również zdjęcia, filmy dokumentalne i gry komputerowe, a zamieszczone tam teksty można dodatkowo odsłuchiwać w języku angielskim czytanym z trzema różnymi akcentami: brytyjskim, amerykańskim i australijskim.

Inauguracja programu „Ameryka w Twojej Bibliotece” odbędzie się 30 maja o godz. 11.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Polonii 1.