Barbara Jaroszyk nagrodzona

Miło nam poinformować, że 22 czerwca w Szczecinie zostały wręczone nagrody „Pro Arte" Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, nadawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Barbara Bielińska-Jaroszyk, dyrektorka Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA, wraz z trzema innymi osobami również została nagrodzona. Do tej prestiżowej nagrody zgłoszono 43 kandydatów.

Barbara Bielińska–Jaroszyk od 2003 roku organizuje Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA. Nie jest to jednak jej jedyny wkład w rozwój i upowszechnianie kultury na terenie województwa zachodniopomorskiego. To osoba zaangażowana w wiele przedsięwzięć. Jest I wiceprezeską Koszalińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Od 2002 roku do chwili obecnej jest członkinią Stowarzyszenia Kiwanis International Klub w Koszalinie. Dzięki temu Barbara Jaroszyk angażuje się w wiele działań charytatywnych – współorganizuje koncerty oraz spektakle teatralne, z których dochód przeznaczony jest na rzecz potrzebujących dzieci. Warto zaznaczyć, że jest też członkinią Rady Kultury powołaną przez Prezydencie Miasta.

Barbara Jaroszyk nagrodzona