Bookcrossing w mieście i KBP

Już po raz drugi Koszalińska Biblioteka Publiczna włącza się do akcji uwalniania książek. 9 czerwca przypada Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Organizowane jest ono głównie po to, aby przeczytana raz książka miała szansę na znalezienie kolejnego czytelnika.

Włączając się do akcji bookcrossingu - „uwalniania książek” poprzez pozostawienie ich w miejscach publicznych, Koszalińska Biblioteka Publiczna wychodzi z książkami ze swojego budynku. Docierając z wybranymi książkami do różnorakich zakątków naszego miasta promujemy czytelnictwo. Planujemy wyłożyć książki w ratuszu, szpitalu, przychodniach lekarskich, Centrum Kultury 105, autobusach MZK, Centrali Artystycznej oraz w parku miejskim i jeszcze kilku innych miejscach…

Uwolnione książki będą ponadto dostępne w miejscu specjalnie w tym celu przygotowanym – na regałach Wolnej Antresoli w budynku głównym KBP przy pl. Polonii 1.

Nasza akcja i idea jest bardzo prosta. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się - czytania i uwalniania, by każdy znalazca książki mógł ją przeczytać i przekazać dalej.