Cenny dar dla biblioteki

12 maja Koszalińska Biblioteka Publiczna otrzymała w darze zbiór przepisów "Ustawy i rozporządzenia z lat 1918 - 1934" oraz "Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej" z lat 1923 - 1939. Z rąk Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, Starosty Koszalińskiego Romana Szewczyka oraz Kierownika Wydziału Zamiejscowego Urzędu Wojewódzkiego Marka Gutowskiego odebrano ogółem 51 tomów druków, które pochodzą ze zbiorów zlikwidowanej biblioteki Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. "Dziennik Ustaw" był i jest najważniejszym dziennikiem urzędowym, zawierającym obowiązujące prawo. Ogłaszane są w nim ustawy, rozporządzenia naczelnych organów administracji (prezydenta, premiera) oraz zawarte przez Polskę umowy międzynarodowe.

Wartość jednego tomu wycenia się średnio na ok. 100 zł. Warto również dodać, że "Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej" z lat 1918 - 1939 ukazuje się na rynku antykwarycznych w takim komplecie bardzo rzadko.

Od stycznia 2012 roku "Dziennik Ustaw" będzie ukazywać się tylko w wersji elektronicznej, także forma drukowana przechodzi już do historii. Przekazany dar spowoduje, że Koszalińska Biblioteka Publiczna będzie posiadała w tej wersji komplet tytułu za lata 1918 - 2011.

Cenny dar dla biblioteki