Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Szanowny Czytelniku!

Chcąc ułatwić Ci korzystanie ze zbiorów naszej biblioteki zdecydowaliśmy się na zmianę systemu bibliotecznego. Już 1 stycznia 2012r. z dotychczasowego Maka przeszliśmy na system Aleph, który jest dużo bardziej nowoczesny i przyjazny dla jego użytkowników. Nieznacznie zmienił się także regulamin wypożyczeń w KBP.

Już dziś możesz zalogować się na swoje własne konto. Aby otrzymać hasło należy zgłosić się z dowodem osobistym lub legitymacją (młodzież szkolna) do jednej z placówek Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Tam również uzyskasz wszelkie informacje na temat funkcjonowania nowego systemu.

Zapraszamy.

Nowy system pozwala na tworzenie indywidualnych kont czytelnika (dostępnych przez Internet), które umożliwią:

• sprawdzenie stanu wypożyczeń,
  • kontrolę terminu zwrotu wypożyczonych książek (system będzie też automatycznie przypominał o zbliżającym się terminie zwrotu książek oraz informował o ewentualnych naliczonych karach pieniężnych),
  • bieżącą informację o nowościach książkowych.

Aby uzyskać dostęp do swojego konta należy zgłosić się z dowodem osobistym lub legitymacją szkolną (młodzież szkolna) do biblioteki.

Od nowego roku jeden katalog on-line, który znajduje się w menu po prawej stronie na www.biblioteka.koszalin.pl lub tutaj, zawiera zbiory biblioteczne z budynku głównego oraz 10 filii i obejmuje wszystkie rodzaje zbiorów (książki, płyty, audiobooki, czasopisma, filmy).

Bardzo ważną zmianą jest także to, że jedna karta czytelnika (wydawana bezpłatnie) będzie ważna we wszystkich placówkach Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Wypożyczenia zbiorów będą odbywały się tylko za okazaniem karty czytelnika (zarówno w budynku głównym, jak i we wszystkich filiach).

Czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 15 egzemplarzy zbiorów bibliotecznych:

1. do 6 książek w jednej placówce (Biblioteka Główna i filie),
  2. do 3 albumów płyt kompaktowych z muzyką,
  3. do 3 tytułów audiobooków lub materiałów do nauki języków,
  4. do 3 albumów płyt analogowych
  5. do 3 tytułów książek mówionych lub do 30 kaset

W ramach limitu 15 egzemplarzy czytelnik może dokonać wyboru rodzaju wypożyczanych zbiorów.

Poszczególne rodzaje zbiorów bibliotecznych wypożyczane się na następujące okresy:

1. książki, w tym książki mówione i audiobooki, oraz płyty analogowe - do 30 dni
  2. płyty kompaktowe z nagraniem muzyki – do 3 dni
  3. filmy na kasetach video i na płytach DVD – do 3 dni