Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Ostatnie - przed wakacjami - spotkanie młodzieżowej sekcji Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce Kate Brian "Tylko dla wybranych". Książka stała się pretekstem do ciekawej rozmowy o elitarności szkół i środowisk, do których młodzież bardzo często pragnie należeć. Bohaterka powieści, zdaniem młodych dyskutantów, nie umiała oddzielić prawdziwego wizerunku "elitarnych" koleżanek od wyobrażenia o nich, dlatego pozwalała im na upokarzanie siebie, wystawianie na gorszące próby i ryzykowne przedsięwzięcia. Rezygnując z własnej godności robiła wszystko, by "zasłużyć" na przyjęcie do wymarzonego grona koleżanek. Gdy jej się to udało, poczuła się szczęściarą jak nikt inny. Czekamy na następną część tej historii - powieść "Impreza zamknięta".

Z młodzieżą spotkamy się po wakacjach - we wrześniu, jak zwykle w drugi piątek miesiąca. Będziemy rozmawiać o książce "Jabłko Apolejki". Zainteresowanych udziałem w spotkaniach zapraszamy do Filii nr 3, gdzie można pożyczyć wspomnianą książkę.