Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Dorośli czytelnicy spotkali się ostatni raz przed wakacjami 3 lipca nad książką Majgull Axelson "Dom Augusty". To piękna i mądra, choć bardzo gorzka książka o braku miłości, porozumienia i więzów rodzinnych. Pogmatwane losy dwóch linii rodu Augusty, w których szczególnie uderza tragizm losu kobiet, wymagały od czytelników szczególnej uwagi w śledzeniu historii poszczególnych osób. Książka sytuuje się wśród najwspanialszych osiągnięć literatury skandynawskiej, której bohaterowie to ludzie surowi, ciężko doświadczeni przez los, zmagający się z licznymi przeciwnościami, lecz zawsze poszukujący i pragnący miłości i akceptacji.

Autorka, o której więcej dowiedzieliśmy się z wywiadu zamieszczonego w ostatnim numerze "Lampy" wzbudziła zainteresowanie czytelników, którzy czekają niecierpliwie na inne powieści Majgull Axelson w bibliotekach koszalińskich.

Po przerwie wakacyjnej spotykamy się 4 września jak zawsze o godzinie 17:00 w Filii numer 8 przy ulicy Andersa. Dla osób zainteresowanych spotkaniami Dyskusyjnego Klubu Książki proponujemy na lato kilka tytułów - między innymi Wiesława Myśliwskiego "Traktat o łuskaniu fasoli" - ubiegłoroczną laureatkę literackiej nagrody Nike oraz Michaela Fabera "Szkarłatny płatek i biały" - panoramiczny obraz wiktoriańskiej Anglii, jakiej nie znamy - świat domów publicznych, prostytucji, występku, nędzy i wyzysku. Książki są dostępne w filii numer 8.