Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W poniedziałek 9 maja społeczność bibliotekarska z Koszalina i powiatu koszalińskiego uroczyście obchodziła Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to corocznie jest okazją do podsumowania osiągnięć bibliotek oraz wyrażenia dążeń i planów na przyszłość. Panie bibliotekarki przyjęły życzenia i gratulacje od Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego,przedstawicieli Rady Miejskiej oraz Andrzeja Leśniewicza - Wicestarosty Koszalińskiego. W części artystycznej wystąpił kabaret bibliotekarski "Bibliostars" z Biblioteki w Biesiekierzu. Na zakończenia miały okazję zapoznać się z ofertą Wydawnictwa Literatura z Łodzi oraz wysłuchać referatu prof. Urszuli Chęcińskiej z Uniwersytetu Szczecińskiego pt. "Habent sua fata libelli. Helena Radlińska i Umberto Eco o książkach i bibliotece".

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek