Dzień Wolnych Książek w KBP

20 czerwca przed budynkiem głównym KBP uwalnialiśmy książki! Po raz czwarty dołączyliśmy do ogólnopolskich obchodów  Dnia Wolnych Książek i w ten sposób szerzymy ideę bookcrossingu.

Bookcrossing (popularne uwalnianie książek) z powodzeniem funkcjonujący od kilkunastu lat na świecie i od wielu również w Polsce, na dobre zadomowił się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej trzy lata temu. Właśnie w 2010 r. zaaranżowaliśmy antresolę w budynku głównym KBP dla potrzeb „krążących książek". Wstawione tam trzy regały służą książkom, które przynoszą do nas czytelnicy, aby pozostawić je dla innych chętnych osób. Miejsce to nazwaliśmy „Wolną Antresolą", ponieważ panuje tam całkowita wolność od regulaminów i niezależność, udostępniliśmy m.in. sofę, fotele, stół. Miejsce jest ładne i przytulne. Umożliwiliśmy pozostawianie recenzji, opinii, ogłoszeń o wydarzeniach kulturalnych zawieszając tablice korkowe. Książki stemplujemy logiem „Wolnej Antresoli" i informacją: „Egzemplarz nie do sprzedaży", wkładamy specjalne ulotki informujące o idei bookcrossingu – wszystko po to, by wolne książki trafiały jedynie do prawdziwych bookcrosserów.

Dzień Wolnych Książek w KBP