Ewa Chruściana stoi obok regału

Z radością informujemy, że w konkursie Bibliotekarz Roku Województwa Zachodniopomorskiego 2018, nasza koleżanka - Ewa Chruściana otrzymała wyróżnienie!

Ewa Chruściana od 40 lat pracuje w bibliotece. Obecnie jest kierownikiem Działu Udostępniania Zbiorów Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, profesjonalistką w każdym calu, z ogromną wiedzą z zakresu bibliotekoznawstwa i dziedzin pokrewnych, umiejętnościami bibliotekarskimi (zna praktycznie zakres kompetencji niezbędnych na każdym stanowisku bibliotekarskim), oraz znajomością wszystkich nowoczesnych trendów w bibliotekarstwie. Stara się unowocześnić pracę w podległych sobie agendach poprzez: elektroniczne dzienniki bibliotek, wolny dostęp do księgozbioru. Przygotowuje i koordynuje 3 biblioteczne akcje o zasięgu miejskim:  „Ferie w bibliotece”, „Bezpieczne wakacje w bibliotece”, Miejskie Święto Czytelnika Dziecięcego. Jako kierowniczka, jest obecna na wszystkich imprezach i zajęciach organizowanych w podległych jej agendach. Otwiera i podsumowuje wszystkie edycje kursów komputerowych, warsztatów, zajęć, spotkań.Wsłuchuje się w postulaty swych współpracowników, czego przykładem jest organizacja zajęć i warsztatów prowadzonych przez animatorów aby odciążyć bibliotekarki.Wspiera też wszelkie działania bibliotekarzy na rzecz różnych grup czytelników. W szczególności poprzez zachęcanie do organizowania kursów komputerowych dla seniorów, Dyskusyjnych Klubów Książki w filiach bibliotecznych i in. Jest odpowiedzialna i niezawodna. W sprawach zawodowych kieruje się  Kodeksem Etyki Bibliotekarza i Pracownika Informacji SBP.

Wyróżnienie zostało wręczone 7 maja, podczas wojewódzkiej inauguracji Tygodnia Bibliotek w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy Ewie Chruścianej!

Niżej zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystości w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Ewa Chruściana na tablicy wraz z wyróżnionymi bibliotekarzami
Ewa Chruściana stoi trzecia od lewej wśród laureatów konkursu na Bibliotekarza Roku 2018
Ewa Chruściana z bukietem kwiatów w czasie imprezy honorującej Bibliotekarza Roku 2018