Ferie w bibliotece

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Przez dwa tygodnie od 1 do 12 lutego osiem filii bibliotecznych będzie organizowało codzienne zajęcia. Na dzieci czekają:

• Filia 1,
  • Filia 3,
  • Filia 4,
  • Filia 6,
  • Filia 9,
  • Filia 11,
  • Filia 12,
  • Filia 15.

Większość zabaw została przygotowana w oparciu o bajki, wierszyki i opowiadania dla dzieci. Będą one inspiracją do innych działań: gier i zabaw ruchowych, łamigłówek i quizów oraz zajęć plastycznych. Ponadto, uczestnicy zajęć, dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy. Będą dokarmiać ptaki, przeprowadzać wywiad, uczyć się jeść pałeczkami, tworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny. Spotkają się także z ciekawymi osobami, np. skrzypaczką i akordeonistą, którzy wykonają minikoncert specjalnie dla małych czytelników. Ponadto, będzie można wziąć udział w konkursach z różnych dziedzin i zdobyć wiele nagród.

Feriowicze nie będą bawić się tylko w bibliotekach – organizator przewidział wiele atrakcyjnych wycieczek. Dzieci będą miały okazję pobawić się na świeżym powietrzu, nakarmić ptaki w parku, ulepić bałwana, pójdą do kina oraz teatru. Spotkają się także na Turnieju Gry w Kręgle, podczas którego będą rywalizować między sobą drużyny reprezentujące wszystkie filie biblioteczne.

Na zakończenie ferii – w piątek 12 lutego – w filiach odbędą się bale karnawałowe. Tego dnia zostaną również wręczone nagrody i upominki oraz odbędą się wybory miss i mistera ferii.

Wszystkie zajęcia dla dzieci zostały sfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego

Chęć uczestnictwa w zabawie należy zgłaszać telefonicznie w filii, w której dziecko jest zapisane – feryjna oferta KBP jest formą nagrody dla najbardziej aktywnych małych czytelników. W przypadku pozostania wolnych miejsc będzie możliwość zapisania na ferie dziecka, które do tej pory nie było czytelnikiem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.