Ferie w bibliotece

Koszalińska Biblioteka Publiczna przygotowała ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu dla swoich najmłodszych czytelników, którzy nie wyjeżdżają z miasta na zimowy wypoczynek.

Przez 2 tygodnie osiem filii bibliotecznych będzie organizowało codzienne zajęcia. Na dzieci czekają:

• Filia 1,
  • Filia 3,
  • Filia 4,
  • Filia 6,
  • Filia 9,
  • Filia 11,
  • Filia 12,
  • Filia 15.

Wszystkie zajęcia dla dzieci zostały sfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Oferta feryjna KBP jest formą nagrody dla najbardziej aktywnych małych czytelników. W przypadku pozostania wolnych miejsc będzie możliwość zapisania na ferie dziecka, które nie jest czytelnikiem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Zajęcia są bezpłatne.

Większość zabaw została przygotowana w oparciu o bajki, wierszyki i opowiadania dla dzieci. Inspiracją do gier i zabaw ruchowych, łamigłówek i quizów oraz zajęć plastycznych są m.in. życie i twórczość Astrid Lindgren oraz stworzona przez nią postać – Pippi Langstrumpf, dzieci z Bullerbyn, najpiękniejsze bajki i baśnie oraz dobrze znany wszystkim małym czytelnikom Kubuś Puchatek.

Każda filia biblioteczna przygotowała bogaty program zajęć, dzięki któremu ich uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Zostaną wprowadzeni w tajniki filcowania wełny i wykonywania z niej różnego rodzaju ozdób, poznają ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, odbędą wirtualne wycieczki do kilku polskich miast oraz odległych Państw oraz poznają kulturę i obyczaje ich mieszkańców.

Filie biblioteczne zaprosiły także na ferie wiele ciekawych osób. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć m.in. w spotkaniu z Anną Kowal – uczestniczką wycieczki do Stanów Zjednoczonych, zwiedzić Politechnikę Koszalińską czy obejrzeć spektakl „Carski Syn” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Będzie też okazja do wzięcia udziału w wielu konkursach z nagrodami.

Na zakończenie ferii – 26 i 27 stycznia – odbędą się bale karnawałowe. Tego dnia zostaną również wręczone nagrody i upominki oraz odbędą się wybory miss i mistera ferii.