Fundacja Nauka dla Środowiska oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na festiwal podróżniczy "Trawers - spotkania poza szlakiem".

22 lipca 2022r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1

Trawers to inicjatywa dwóch pilotek wycieczek, które postanowiły połączyć swoją podróżniczą pasję i doświadczenie oraz stworzyć przestrzeń dla ludzi kochających świat, przyrodę oraz otwartych na inne kultury.

PROGRAM:

16:00-17:30 warsztaty tańca afrykańskiego z AFROdance przy dźwiękach bębniarzy - gorące rytmy i świetna zabawa dla każdego - plac przed biblioteką

Do wspólnej zabawy na otwarte warsztaty - wszystkich kochających muzykę i wolność - zaprasza Hanna z AFROdance. Hanka to energetyczna, serdeczna i angażująca trenerka Afrodance. Na pierwsze zajęcia tańca afrykańskiego trafiła w Afryce Zachodniej 15 lat temu. Od tamtej pory szlifuje swój styl od mistrzów w Afryce oraz Wielkiej Brytanii. Promuje radość w tańcu oraz akceptację własnego ciała, pracę nad kondycją i pewnością siebie. Akompaniować jej będzie ZESPÓŁ NIESPOKOJNYCH RĄK, który tworzą pasjonaci muzyki i tańca z Afryki Zachodniej. Swoim entuzjazmem dzielą się na koncertach, warsztatach tanecznych i bębniarskich.

18:00-19:30 spotkanie z legendą polskiego himalaizmu Krzysztofem Wielickim - taras "Pod Bookiem" Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Krzysztof Wielicki - lodowy wojownik, który tworzył historię światowego himalaizmu. Kierownik honorowy programu pn: Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Człowiek legenda. Dokonał pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik zimą i od razu ten najwyższy na świecie! Niezwykle szybki i skuteczny w górach. Zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Autor solowych wejść, m.in na Broad Peak (w ciągu jednej doby!) Lhotse (w gorsecie ortopedycznym!), czy Nanga Parbat. Ale przede wszystkim skromny, pełen pokory, towarzyski człowiek, z ogromnym poczuciem humoru. Spotkanie z Krzysztofem Wielickim poprowadzi Piotr Polechoński - uznany koszaliński dziennikarz, pasjonat historii miasta oraz gór.

18:00-19:30 - pokaz filmu przygodowego dla dzieci - Koszalińska Biblioteka Publiczna

19:45 - pokaz filmu "Wirtualny Koszalin" z lotu ptaka Bartosza Warzechy - sala kinowa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Zapraszamy na krótki, wirtualny spacer po rynku Koszalina. Dzięki możliwościom współczesnych komputerów oraz wytrwałości twórców (projekt powstawał w wolnych chwilach aż 10 lat), udało się odtworzyć koszaliński rynek z lat 30 XX wieku. Mamy nadzieję, że uda nam się przenieść Państwa choć na chwilę do nieistniejących już miejsc.

20:00 - 21:45 - performance Mateusza Piesiaka z muzyką na żywo i pokazem fotografii, pt: "Uchwycić nieuchwytne" - sala kinowa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Mateusz Piesiak - muzyk i fotograf dzikiej przyrody, absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunku Automatyka i Robotyka. „Uchwycić nieuchwytne” to wyjątkowy pokaz fotograficzno-muzyczny. Mateusz Piesiak zabierze Was w niezwykły świat natury, pełen dźwięków i kolorów. Zaprezentuje autorskie zdjęcia dzikiej przyrody w formie diaporam, do których zagra muzykę na żywo na pianinie, a także opowie kulisy powstania wybranych fotografii.

Poza wydarzeniami w KBP, 23 lipca odbędzie się wspólne zdobywanie Góry Chełmskiej z Krzysztofem Wielickim wraz z atrakcjami przygotowanymi przez firmę Decathlon i North.pl! (brak miejsc)