Spotkanie z Krzysztofem Wielickim prowadzone przez Piotra Polechońskiego (po lewej)

Za nami dwa dni (22-23.07.2022) pełne podróżniczych emocji zainicjowanych przez Festiwal Podróżniczy Trawers - spotkania poza szlakiem 🗻. Dzięki festiwalowi bibliotekę odwiedziła prawdziwa legenda, bohater polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki. Spotkanie ze zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum, było jedną z wielu atrakcji pierwszego dnia Trawersa. Uczestnicy wydarzenia mogli rozgrzać się przy dźwiękach bębnów Zespołu Niespokojnych Rąk i poznać tajniki AFROdance z Hanną, obejrzeć filmowy „Wirtualny Koszalin” stworzony przez Bartosza Warzechę oraz podziwiać niesamowite zdjęcia przyrody autorstwa Mateusza Piesiaka. Na strudzonych festiwalowiczów czekało pokrzepienie w formie gastronomicznych specjałów od Koła Gospodyń Wiejskich "Marysieńki", a najmłodsi uczestnicy mogli zrelaksować się przy seansie filmu przygodowego.

Drugi dzień festiwalu, pozwolił koszaliniankom i koszalinianom uczestniczyć w prawdziwej ekspedycji na szczyt Góry Chełmskiej, pod przewodnictwem górskiego eksperta – Krzysztofa Wielickiego. Podczas „wyprawy” na wędrowców czekały drużynowe zadania przygotowane przez sponsorów wydarzenia. SZCZYT ZOSTAŁ ZDOBYTY! HURA!

Cieszymy się, że KBP mogła gościć tę świetną nową inicjatywę oraz w niej uczestniczyć. Współorganizowanie takich wydarzeń jest dla nas wielkim wyróżnieniem ❤ . W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować głównym organizatorom i inicjatorom Trawersa, czyli Izabeli Rutkowskiej, Agacie Świerczyńskiej oraz Fundacji Nauka dla Środowiska. Robicie wspaniałą robotę, gratulujemy ❤ !

Dziękujemy również Wam, drogie i drodzy uczestnicy za obecność i wspólnie spędzony czas w bibliotece! Mamy nadzieję, że to początek "trawersowej" historii w Koszalinie, a festiwal na stałe zagości w naszym mieście.

Warsztaty tańca afrykańskiego prowadzone przez Hannę, przy akompaniamencie Zespołu Niespokojnych Rąk
Bębniarze z Zespołu Niespokojnych Rąk
Podczas Festiwalu nie zabrakło również Kropka z Pracowni Lodów
Agata Świerczyńska i Izabela Rutkowska oficjalnie otwierają Festiwal Podróżniczy Trawers