Festyn

1 lipca 2010 r. w filii nr 9 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej najmłodsi czytelnicy powitali rozpoczynające się wakacje. Dzieci bawiły się na festynie WAKACJE – START , który zainaugurował akcję „Bezpieczne wakacje w bibliotece”, przygotowaną przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

Mali czytelnicy rozpoczęli wakacyjny wypoczynek aktywnymi zajęciami na świeżym powietrzu. Mieli okazję wziąć udział w quizach i konkursach, przygotowanych przez grupę klownów, zaprzyjaźnić się z kucykami, poskakać na trampolinie oraz obejrzeć występy artystyczne swoich rówieśników. Akcja „Bezpieczne wakacje w bibliotece” potrwa do końca sierpnia. W programie jest wiele atrakcji dla najmłodszych. Zajęcia plastyczne, konkursy literackie, gry i zabawy sportowe, kalambury czy też nauka kaligrafii – sprawią wiele radości, pobudzą wyobraźnię, rozwiną ukryte talenty. Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się spotkania ze znanymi pisarzami książek dla dzieci - Grzegorzem Kasdepkem oraz Roksaną Jędrzejewską – Wróbel, której ostania książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” została uznana przez Empik za najlepszą książkę dziecięcą 2009. Równie interesujące będą warsztaty literackie z koszalińską autorką i ilustratorką książek Magdaleną Wierzbowiecką, podczas których dzieci przygotują własne książeczki. Dla najaktywniejszych uczestników zajęć przygotowano wycieczki wyjazdowe do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim oraz Krainy Bajek i Rowerów w Podgórkach.

Festyn