Fredro w KBP i w mieście

7 września w całym kraju trwało Narodowe czytanie dzieł Fredry. Akcję tę zainicjował prezydent RP Bronisław Komorowski. Koszalin włącza się w tę akcję. Zaprosiliśmy koszalinian na plac przed Koszalińską Biblioteką Publiczną do „Miasteczka festiwalowego" festiwalu filmowego "Integracja Ty i Ja". Przedstawiliśmy „Pana Jowialskiego" w interpretacji recytatorów ze Studia Poezji i Piosenki im. Haliny i Krzysztofa Ziembińskich. Przypowiastki i bajki z komedii zaprezentowali przedstawiciele władz koszalińskich, m.in. prezydent Piotr Jedliński i przewodniczący Rady Miasta Stefan Turowski oraz przewodniczący Komisji Kultury Ryszard Tarnowski.

Ponadto w koszalińskich autobusach MZK w tym dniu w godz. 8.00 – 20.00 prezentowane były bajki Fredry oraz „Zemsta", „Pierwsza lepsza" i „Śluby panieńskie".

Każdy, kto przyszedł posłuchać Fredry i przyniósł książkę autorstwa Fredry, otrzymał w książce pamiątkową pieczęć dokumentująca udział w akcji.

Fredro w KBP i w mieście