Genadyj Iskhakow w KBP

Dzięki współpracy z Teatrem Propozycji "Dialog" 20 marca z recitalem wystąpił w KBP Genadyj Iskhakow, wspaniały tenor, śpiewak, piosenkarz.

Genadyj Iskhakow urodził się w Kazachstanie w rodzinie o tradycjach kantorów. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Taszkiencie śpiewał jako solista Moskiewskiej Orkiestry Estradowej Anatolia Krolla oraz Filharmonii Wileńskiej. W Izraelu, gdzie od 1990 roku mieszkał, założył zespół „FoX-Tango” oraz występował z Tel-Avivską Symfoniczną Orkiestrą Kameralną. Od kilkunastu lat mieszka i dużo koncertuje w Polsce. Jest aktorem Teatru Żydowskiego i uczestnikiem Festiwalu Kultury Żydowskiej w Warszawie. Ma niezwykle zróżnicowany i ciekawy repertuar – od pieśni żydowskich, rosyjskich, włoskich i cygańskich po arie operetkowe i operowe.

We wtorek Iskhakow oczarował publiczność zgromadzoną w sali kinowej przy pl. Polonii 1 niesamowitą skalą i barwą głosu oraz urozmaiconym repertuarem. Artysta bisował na prośbę melomanów wypełniających salę po brzegi. Obiecał, że za rok wróci do Koszalina z kolejnym niezapomnianym występem.

Genadyj Iskhakow w KBP