IBUK w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

W styczniu 2013 roku zawiązane zostało konsorcjum umożliwiające dostęp czytelników biblioteki do serwisu IBUK, czyli internetowej czytelni on-line oferowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Do Zachodniopomorskiego Konsorcjum Bibliotek należą Koszalińska Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie oraz Książnica Pomorska w Szczecinie.

Umowa licencyjna zawarta została z Wydawnictwem Naukowym PWN w Warszawie i upoważnia do użytkowania elektronicznych wersji publikacji. Obejmuje dostęp do ogółem 395 ibuk-ów. Znajdziemy tam publikacje między innymi z nauk humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych, ekonomicznych. Reprezentowane są one przez prawo, pedagogikę, medycynę, nauki polityczne, biologię, psychologię, zarządzanie, ekonomię. Wydawcami ibuk-ów są między innymi Wydawnictwo Naukowe PWN, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Oficyna Wydawnicza Impuls, Wolters Kluwer, Wydawnictwo Scholar, Wydawnictwa Uniwersytetów w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.

Serwis znajduje się pod adresem:

W przypadku dostępu z domu, wymagane jest wpisanie kodu PIN, nadawanego indywidualnie każdemu zainteresowanemu czytelnikowi. W celu uzyskania kodu, należy wypełnić odpowiedni formularz on-line lub zgłosić się do dowolnej z agend KBP. Korzystanie z serwisu IBUK LIBRA na terenie agend KBP nie wymaga podawania PINu.

Każdy czytelnik, który pragnie korzystać z serwisu IBUK LIBRA, musi się najpierw zarejestrować (podając swój adres e-mail i definiując hasło), dzięki czemu dostęp do książek oferowanych przez serwis będzie wysoce spersonalizowany.

IBUK w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej