„Integracja Ty i Ja” w Filii 9

W tym roku do obchodów 10. Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" włączyła się Filia nr 9 KBP.

W tej bibliotece od kilu lat odbywają się cotygodniowe zajęcia terapeutyczne dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 2 w Koszalinie, które prowadzi bibliotekarka z uprawnieniami terapeuty zajęciowego i są to:

• biblioterapia,
  • zajęcia plastyczne,
  • zabawy aktywizujące: łamigłówki, rebusy, gry i zabawy logiczne,
  • zabawy matematyczne, zabawy na spostrzegawczość,
  • zabawy i gry ruchowe (m. in. ćwiczenia z zakresu kinezjologii edukacyjnej),
  • pikniki,
  • zajęcia z edukacji ekologicznej,
  • wystawy prac uczestników.

Jako imprezę towarzyszącą festiwalowi przygotowano i zaaranżowano wystawę prac podopiecznych WTZ nr 2 oraz zorganizowano dla dzieci z Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Koszalinie zajęcia integracyjne z podopiecznymi WTZ. Nie będą to pierwsze wspólne zajęcia, bowiem w ubiegłym roku dzieci te uczestniczyły w kilku takich spotkaniach na terenie WTZ nr 2 i filii nr 9 KBP. Poza tym dzieci obejrzą wystawę, wezmą udział w zajęciach-warsztatach z „Czarną książką kolorów" oraz obejrzą prezentację „Usłyszeć drugiego", dzięki której będą mogły zapoznać się z problemem głuchoty oraz poznać podstawowe znaki języka migowego.