Integracyjna Akademia Filmowa w KBP

4 czerwca w sali kinowej KBP po raz kolejny odbyła się projekcja filmu w ramach "Integracyjnej Akademii Filmowej Ty i Ja". Chętni, którzy przybyli do naszej Biblioteki mieli okazję zobaczyć dramat biograficzny "Motyl i skafander".

Seanse oraz towarzyszące im dyskusje odbywają się raz w miesiącu. W ramach "Integracyjnej Akademii Filmowej Ty i Ja" proponujemy filmy festiwalowe, jak również inne wartościowe produkcje. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim młodzież szkolną, seniorów skupionych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku czy klubach, osoby niepełnosprawne.

W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego i Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika obejrzeli znakomity francusko-amerykański film z 2007 roku w reżyserii Juliana Schnabela, ukazujący życie Jeana-Dominique'a Bauby po udarze mózgu. Dramat, który powstał na podstawie autobiografii pt. "Skafander i motyl", otrzymał wiele nagród i nominacji. Dyskusję bez barier, która wywiązała sie po projekcji poprowadził znany komentator i dziennikarz sportowy - Krzysztof Głombowicz.

Organizatorami Akademii są: Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna.

Integracyjna Akademia Filmowa w KBP