KBP - Human Rights Friendly

Z przyjemnością informujemy, że Koszalińska Biblioteka Publiczna stała się właśnie pierwszym w mieście miejscem przyjaznym prawom człowieka! Projekt Human Rights Friendly ma na celu budowanie ogólnopolskiej sieci miejsc i podmiotów wspierających prawa człowieka. Chcemy w ten sposób w łączności z Amnesty International propagować tematykę praw człowieka i zachęcać do działania w ich obronie.
Znakiem Human Right Friendly zostają oznaczone miejsca partnerskie Amnesty International, które w różny sposób przyczyniają się do promowania idei praw człowieka np.: organizują wydarzenia, udostępniają swoją przestrzeń lub sprzęt, dystrybuują amnestyjne ulotki, czy przekazują fundusze na walkę o prawa człowieka.

KBP m.in. poprzez zorganizowanie trzech edycji Żywej Biblioteki, goszczący festiwal filmowy HUMANdoc, wystawy przy okazji Tygodnia Edukacji Globalnej, Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" czy stałą działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną, wspiera prawa czlowieka i propaguje wiedzę na ich temat. Należy również wspomnieć o bagatym księgozbiorze związanym bezpośrednio i pośrednio z ochroną praw człowieka.

RAZEM MAMY SIŁĘ!

KBP - Human Rights Friendly