Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Przystanek Historia Koszalin, które odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godz. 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy placu Polonii 1 i zostało zatytułowane "»Zrobimy wam tu drugi Katyń« Wojskowe Obozy Internowania 1982-1983".

Tym razem tematem spotkania w ramach Przystanku Historia w Koszalinie będzie historia Wojskowych Ośrodków Internowania w latach 1982-1983. Powyższy temat zostanie zaprezentowany przez prokuratora Krzysztofa Bukowskiego (OKŚZpNP w Szczecinie Delegatura w Koszalinie), który prowadził śledztwa dot. WOI w Koszalinie, Unieściu, Budowie, Gorzowie Wielkopolskim i Trzebiatowie. Moderatorem spotkania będzie Pan Rafał Semołonik (OBEN w Szczecinie Delegatura w Koszalinie).

Organizatorem spotkania jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie wraz z Koszalińską Biblioteką Publiczną.

Zapraszamy!

materiały przygotowane przez IPN Szczecin