Konferencja: 1989. Narodziny wolności: wybory czerwcowe w Koszalinie

W dniu 2. czerwca w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyła się konferencja popularnonaukowa w ramach uroczystości związanych z dwudziestą rocznicą demokratycznych wyborów pt. ''1989. Narodziny wolności: wybory czerwcowe w Koszalinie” . Konferencji towarzyszyło otwarcie wystawy opatrzonej tym samym tytułem, na którą serdecznie zapraszamy. Wystawę można obejrzeć do końca czerwca w galerii ''Region".

W konferencji wystąpili m.in. dr. Sebastian Figarski, Artur Kubaj, Danuta Szewczyk, Paweł Michalak, Robert Borucki oraz dr. Leszek Laskowski.

Ponadto odbył się panel dyskusyjny wpisujący się w temat konferencji, z udziałem Wiesława Romanowskiego (prowadzący), Pawła Michalaka, Romana Tabisza, Bogusława Pałki, Jerzego Madeja, Gabrieli Cwojdzińskiej, dr. Marcina Stefaniaka, dr. Sebastiana Figarskiego. Organizatorom koszalińskich wyborów w roku 1989. wręczono ze strony Komitetów Obywatelskich Solidarności dawnego województwa koszalińskiego Odznaki Honorowe Gryf Zachodniopomorski.

Konferencja: 1989. Narodziny wolności: wybory czerwcowe w Koszalinie