Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

I. Nazwa i adres instytucji kultury:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach
76-020 Bobolice pl. Zwycięstwa 5

II. Wymagania kwalifikacyjne kandydatów

1. Kandydat przystępujący do konkursu powinien spełniać następujące wymagania:
    1. Wykształcenie wyższe magisterskie preferowane z zakresu bibliotekoznawstwa lub bibliotekarskie albo inne wykształcenie wyższe z uprawnieniami do pracy w bibliotece na stanowisku bibliotekarza;
    2. minimum 5-letni staż pracy;
    3. umiejętność dobrej komunikacji i kontaktów interpersonalnych;
    4. znajomość zasad finansów publicznych, w tym zasad gospodarki finansowej;
    5. dysponowanie wiedzą i doświadczeniem w pozyskiwaniu środków finansowych pozabudżetowych (w tym środków z programów Unii Europejskiej);
    6. predyspozycje do organizacji i prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych związanych z działalnością bibliotekarską i kulturalną;
    7. dobra znajomośćobsługi komputera;
    8. znajomość ustaw:
      1. o bibliotekach;
      2. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;
    9. znajomość zagadnień z zakresu gromadzeni, opracowywania, przechowywania, przetwarzania i ochrony materiałów bibliotecznych;
    10. umiejętność sprawnej organizacji pracy i zarządzania personelem;
    11. niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie oraz nie toczy się przeciwko kandydatowi postępowanie karne;
    12. niekaralność zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust.1 pkt.4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004r. o odpowiedzialności za naruszenie finansów publicznych (Dz. U. z 2005r. Nr. 14 poz. 114 z późn. zm.)

III. Oferty kandydatów przystępujących do konkursu powinny zawierać:

1. list motywacyjny;
  2. kwestionariusz osobowy;
  3. życiorys
  4. koncepcję kierowania Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Bobolicach (uwzględniającą zakres programowy, organizacyjny i finansowy);
  5. potwierdzona kserokopia oryginału odpisu dyplomu oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje;
  6. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku Dyrektora Biblioteki.
  7. zaświadczenie z krajowego Rejestru Sądowego o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie oraz, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne;
  8. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2000 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko;
  9. oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz. 114 z późn. zm).

IV. Termin i miejsce złożenia oferty, oraz wymaganych dokumentów o przystąpienie do konkursu:

1. Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie przez kandydatów ofert, oraz wymaganych dokumentów o przystąpienie do konkursu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 grudnia 2008 r. do godz. 1500 r.
  2. Oferty należy składać osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Bobolicach ul. Ratuszowa 1 76-020 Bobolice, lub pocztą na adres Urzędu Miejskiego z dopiskiem "Konkurs na stanowisko Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach".
  3. Koperty złożone po terminie nie będą otwierane.
  4. Komisja konkursowa przystąpi do rozpatrywania ofert w dniu 11 grudnia 2008r.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu przewiduje się na dzień 19 grudnia 2008r.
  6. Kandydata na stanowisko wyłoni komisja konkursowa, która zostanie powołana odrębnym zarządzeniem.
  7. Komisja dokona otwarcia kopert i odrzuci kandydatów niespełniających wymogów formalnych oraz kandydatów, którzy złożyli niekompletne wnioski.
  8. Kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną poinformowani o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej . (telefonicznie, poczta internetową..)
  9. Z kandydatami komisja przeprowadzi rozmowę kwalifikacyjną, podczas której kandydat będzie przedstawiał koncepcję organizacyjno - programową i finansową Biblioteki oraz odpowiadał na pytania komisji związane z pakt. od 5dol0 w pkt.II niniejszego ogłoszenia.
  10. Komisja odrzuci kandydaturę osoby, która nie stawiła się na termin posiedzenia.
  11. Komisja wyłoni kandydata na dyrektora Biblioteki. Kandydat zostanie zaproponowany Burmistrzowi Bobolic, który podejmie ostateczną decyzję w zakresie zatrudnienia.
  12. O wynikach konkursu zainteresowani zostaną powiadomieni telefonicznie lub pisemnie przez komisję konkursową. Nadesłanych ofert nie zwracamy.
  13. Wszelkie dodatkowe informacje, w tym o warunkach organizacyjno - finansowych instytucji można uzyskać u Sekretarza lub Skarbnika Gminy Bobolice - tel.: pod nr 094 3458401
  14. Zatrudnienie nastąpi od 1 stycznia 2009 roku

Burmistrz Bobolic