Koszaliński Rok Seniora w KBP (czerwiec)

Koszalińska Biblioteka Publiczna, z myślą o osobach starszych, włącza się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Poniżej można zapoznać się z ofertą Koszalińskiej Biblioteki Publicznej dla seniorów na czerwiec.

Nazwa przedsięwzięcia

od 23 maja

do 8 czerwca

Wystawa fotograficzna Tadeusza Banacha „Fakty Kościoła: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska wczoraj i dziś” obrazująca 40 – letnią historię diecezji.

godz. 16:30

SPOTKANIA DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI DLA SENIORA  - Umberto Eco „Tajemniczy płomień królowej Loany- raz w miesiącu miłośnicy książek dzielą się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury

ul. Andersa 4-6

5 czerwca,

godz. 17:00

Spotkanie z Matthew Tyrmandem synem  znanego polskiego pisarza i publicysty Leopolda Tyrmanda, autora słynnej powieści kryminalnej „Zły”.

godz. 17:00

Spotkanie autorskie z poetą z Salonu Literackiego Sławomirem Płatkiem.

ul. Andersa 4-6

13 czerwca, godz. 11:00

Występ Koszalińskiego  Chóru Nauczycielskiego im. F. Nowowiejskiego

13 czerwca, godz. 17:00

SPOTKANIA DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI DLA SENIORA  - Per Olov Enquist  „Opowieść o Blanche i Marie” - raz w miesiącu miłośnicy książek dzielą się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury

ul. Struga 5

14 czerwca, godz. 17.00

„Nieznane koszalińskie zabytki kultury materialnej" -  spotkanie z dr Janiną Kochanowską połączone z  wykładem i prezentacją multimedialną.

Janina Kochanowska - dr historii sztuki, od wielu lat bada sztukę pomorską, wykłada m in. w szczecińskiej Akademii Sztuki, autorka filmów telewizyjnych i publikacji na ten temat,

autorka książki Perły Pomorza

w każdą środę, o godz. 11:00

Cykliczne spotkania tematyczne osób starszych niedowidzących, czytelników Książki Mówionej.