Koszaliński Rok Seniora w KBP (kwiecień, maj)

Koszalińska Biblioteka Publiczna, z myślą o osobach starszych, włącza się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Więcej informacji o Koszalińskim Roku Seniora można znaleźć tutaj www.koszalin.pl/Koszalinski_Rok_Seniora

Poniżej można zapoznać się z ofertą Koszalińskiej Biblioteki Publicznej dla seniorów w kwietniu i maju.

HARMONOGRAM  KWIECIEŃ -  MAJ 2012

Nazwa przedsięwzięcia

4 kwietnia, godz.  16:30

SPOTKANIA DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI DLA SENIORA  - James Hopkin „Zatopiona zima"

ul. Andersa 4-6

11 kwietnia,

godz. 17:00

SPOTKANIA DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI DLA SENIORA  - Nicolas Fargues "Byłam za tobą"- raz w miesiącu miłośnicy książek dzielą się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury

ul. Struga 5

12 kwietnia,

godz. 17:30

Spotkanie dla seniorów z dr Januszem Gudajczykiem (neurologiem) z okazji Światowego Dnia Zdrowia - spotkanie zamknięte

Filia nr 6, ul. J. Lelewela 7

godz.

18:00- 22:00

NOC W  BIBLIOTECE cykl imprez promujących  atrakcje Koszalina i powiatu koszalińskiego  pod hasłem „Cudze chwalicie…” w programie: spotkanie autorskie Piotrem Polechońskim, występy muzyczne, warsztaty recyklingowe, zwiedzanie magazynów książek i wiele innych atrakcji.

26 kwietnia,

godz. 11:00

KONCERT GITAROWY DLA SENIORA  w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie

9 maja,

godz. 15:00

SPOTKANIA DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI DLA SENIORA  - Krystyna Chiger "Dziewczynka w zielonym sweterku" - raz w miesiącu miłośnicy książek dzielą się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury

ul. Andersa 4-6

9 maja,

godz. 17:00

SPOTKANIA DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI DLA SENIORA  - Laurent Gaude "Słońce Scortów" - raz w miesiącu miłośnicy książek dzielą się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury

ul. Struga 5

10 maja,

godz. 16:00

Spotkanie w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK  „Seniorzy zawsze w grze” – spotkanie poświęcone aktywności seniorów; spotkanie zamknięte

Filia nr 9, ul. Struga 5

11 maja, godz. 17:00

KOSZALIŃSKA NIEZAPOMINAJKA  –  wieczór poetycko-muzyczny, prezentacja nagrodzonych wierszy o miłości, pamięci, życzliwości, szacunku do drugiego człowieka.

Regulamin konkursu na stronie www.biblioteka.koszalin.pl

11 maja, godz. 11:00

Spotkanie w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK „Seniorzy dzieciom” – spotkanie z poetkami z Krajowego Bractwa Literackiego w Koszalinie; spotkanie zamknięte

Filia nr 3, ul. Młyńska 12

10 maja, godz. 16:00

Seniorzy w bibliotece „Miłość szczęśliwa czyli spotkanie z wierszami Wisławy Szymborskiej” - spotkanie zamknięte

Filia nr 11, ul. Wańkowicza 82

w każdą środę, o godz. 11:00

Cykliczne spotkania tematyczne osób starszych niedowidzących, czytelników Książki Mówionej.

Kursy komputerowe

W lutym w trzech filiach KBP rozpoczął się cykl kursów komputerowych dla seniorów.Jednorazowo może wziąć w nim udział do 5 osób (ograniczona ilość stanowisk komputerowych). Zainteresowanie kursami jest bardzo duże, na liście oczekujących jest ponad 200 osób, które sukcesywnie będą brały udział w szkoleniu. W związku z powyższym w najbliższym czasie nie będzie przeprowadzony nabór.
Kurs trwa 2,5 miesiąca (34 godzinny) i obejmuje zagadnienia związane z podstawami obsługi komputera, Microsoft Office Word, wyszukiwanie informacji w Internecie, komunikatory skype, gadu-gadu, pocztę elektroniczną.

1. Filia nr 4, ul. F. Ruszczyca 14, tel. 94-348-15-71 - poniedziałki i czwartki: 11:00-13:00
  2. Filia nr 8, ul. Andersa 4-6, tel. 94-348-15-79 - poniedziałki i piątki: 10:15-12:00
  3. Filia nr 12, ul. Spokojna 48, 94-348-15-85 - wtorki i czwartki: 10:15-12:00

Cykl kursów komputerowych będzie realizowany od kwietnia do czerwca, nabór uczestników jest już zamknięty.

Kursy języka angielskiego - Filia nr 9, ul. Struga 5, tel. 94-348-15-81 (w każdą środę), ilość miejsc ograniczona do 15 osób.

Księgozbiór dostosowany do potrzeb osób po 60. roku życia.

Są to przede wszystkim poradniki napisane z myślą o seniorach z zakresu: nauk medycznych, rehabilitacji, psychologii, aktywnego spędzania czasu wolnego, informatyki i komputerów, także literatura faktu i książki historyczne.

Biblioteka posiada ponadto bogaty zbiór książek mówionych, audiobooków oraz tradycyjnych książek z dużą czcionką.

Do czytelników, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą korzystać na miejscu z oferty biblioteki, "książki mówione" dowożone są dwa razy w miesiącu do domu.