Lidia Treśniowska, Adam Prewysz-Kwinto, zmarli zasłużeni pracownicy Biblioteki

W ubiegłym tygodniu zmarło dwoje zasłużonych, emerytowanych pracowników Koszalińskiej Biblioteki Publicznej: pani Lidia Treśniowska (18.04.2023) i pan Adam Prewysz-Kwinto (17.04.2023).

Pani Lidia Treśniowska pracowała w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie w latach 1973-1991. Pracowała w Czytelni Czasopism budynku głównego biblioteki w parku. Zajmowała się też wypożyczalnią międzybiblioteczną. Biegła znajomość języka niemieckiego sprawiła, że pani Lidia opracowywała zbiory niemieckojęzyczne w bibliotece. Była też bibliotecznym tłumaczem licznych delegacji i wycieczek ze wschodnich Niemiec (NRD) i uczestniczyła w wielu wyjazdach do zaprzyjaźnionego Neubrandenburga.

Pan Adam Prewysz-Kwinto pracował w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie w latach 1973-1990. Był absolwentem studiów geograficznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Chętnie wspominał swoich profesorów, szczególnie specjalistę w dziedzinie mineralogii. W Bibliotece pracował w Dziale Administracji.