Ludmiła Janusewicz w KBP

Zapraszamy na promocję książki Ludmiły Janusewicz pt. "Skrzydlica ognista". Spotkanie z Autorką odbędzie się w piątek 23 listopada o godz. 17.00 w sali klubowej KBP przy pl. Polonii 1.

Ludmiła Janusewicz – mieszkanka Koszalina, ukończyła filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Działaczka i animatorka kultury.
W latach 1983-1985 wspólnie z Jerzym Leszinem-Koperskim i Andrzejem Waśkiewiczem z Młodzieżowej Agencji Wydawniczej organizowała warsztaty literackie „O sens słowa" w Strzekęcinie.

Obecnie pełni drugą kadencję funkcję prezesa koszalińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Drugą kadencję członek Rady Głównej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP - przedstawiciel woj Zachodniopomorskiego.

W swoim dorobku ma tomiki poezji:
„Msza żałobna zawieszona między drzewami ( Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, 1980), „Jest sową oczekiwania" (Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, 1985), Oskarżam słowa" (Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1989, „Rozmowa z Tobą w czasie" (Wydawnictwo Adam Marszałek, 2002).

(źródło: Związek Literatów Polskich)