Miejskie Święto Czytelnika Dziecięcego w KBP

24 maja - jak co roku - będziemy obchodzić Miejskie Święto Czytelnika Dziecięcego.

Koszalińska Biblioteka Publiczna chce w ten sposób uszczęśliwić zasłużonych czytelników dziecięcych i podkreślić, jak ważne jest czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Podczas imprezy nagrodzimy 80 dzieci, które w minionym roku aktywnie korzystały z bibliotek i przeczytały najwięcej książek. Jest to budująca i optymistyczna liczba i mamy nadzieję, że będzie się jedynie zwiększać. Młodzi czytelnicy mają do swojej dyspozycji księgozbiór zgromadzony w ośmiu filiach KBP, pośród których wyjątkowe miejsce zajmuje Filia nr 3 – typowo dziecięca. Poza bajkami, dzieci mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania ze świata dorosłych (często w literaturze dziecięcej podejmowane są tematy, jak: śmierć, depresja, niepełnosprawność rówieśników, choroby itp.). Warto zwrócić uwagę na rewelacyjnie skomponowane z tekstem ilustracje w aktualnie wydawanych książkach dla dzieci. Ilustracje są wykonywane przez znanych artystów, grafików, plastyków, którzy posługują się w tym procesie najróżniejszymi technikami.

Cieszy fakt, że uczestniczący w zajęciach teatralnych gimnazjaliści sami przygotowali na ten dzień scenariusz przedstawienia pt.: „Zniknięcie bajek”.

Wyjątkowym akcentem tegorocznych obchodów jest spektakl pt.: „O Smoku, który nie wiedział do czego służą książki” dedykowany dzieciom. Jako aktorzy wystąpią bibliotekarze KBP z dyrektorem Andrzejem Ziemińskim na czele. Jest to swoisty rewanż za wszystkie wcześniejsze przedstawienia przygotowywane przez dzieci na tę okazję.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci będą się dobrze bawić w dniu ich święta, długo wspominać ten wyjątkowy dzień, a książka (i biblioteka też) będzie się im zawsze dobrze kojarzyć.

Zapraszamy do Budynku Głównego KBP przy pl. Polonii 1 na 11.00!