Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela

ogłasza nabór na stanowisko młodszy bibliotekarz

Ogólny zakres obowiązków

• obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów bibliotecznych
  • realizowanie zamówień czytelników, odbieranie poczty elektronicznej, włączanie zobowiązań czytelników, systematyczne układanie książek na półkach, obsługa stanowisk komputerowych
  • dbałość o zapewnienie właściwego poziomu obsługi bibliotecznej użytkowników: udzielanie informacji bibliotecznej, eksponowanie nowości wydawniczych, pomoc czytelnikom w doborze literatury
  • organizacja i prowadzenie edukacji czytelniczej dla szkół i przedszkoli oraz zajęć dla dorosłych
  • organizowanie wystaw

Oczekiwania wobec kandydata do pracy:

• wykształcenie minimum średnie, preferowane wyższe humanistyczne
  • umiejętność pracy w grupie oraz samodzielnej organizacji pracy własnej
  • znajomość literatury i orientacja na rynku wydawniczym
  • biegła obsługa komputera, znajomość pakietu MS Office
  • kreatywność, bardzo dobre umiejętności komunikacyjne oraz wysoka kultura osobista
  • dyspozycyjność
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych

• pracę w wymiarze pełnego etatu w samorządowej instytucji kultury
  • ciekawe środowisko pracy• możliwość podnoszenia kompetencji zawodowych
  • pracę w stabilnej firmie i dobrej atmosferze
  • świadczenia socjalne (m.in. dofinansowanie do wypoczynku)
  • umowę o pracę w zastępstwie, docelowo na czas nieokreślony
  • wynagrodzenie w kwocie brutto w wysokości od 4.242,00 zł do 5.090,40 zł, w zależności od posiadanego stażu pracy (wynagrodzenie zasadnicze 4.242,00 plus dodatek za wysługę lat do 20 %)

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji do 31 stycznia 2024 r. (decyduje data wpływu do siedziby biblioteki).

CV wraz z listem motywacyjnym oraz oświadczeniem o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną można dostarczyć:

Jeżeli Pani/Pan wyraża zgodę na to, żeby w przypadku niezatrudnienia Biblioteka mogła przetwarzać ofertę pracy na potrzeby przyszłych rekrutacji, to prosimy o dołączenie oświadczenia zgody na przetwarzanie danych osobowych według załączonego wzoru. Podpisanie oświadczenia zgody na przetwarzanie danych osobowych pozwoli na przetwarzanie oferty pracy na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 6 miesięcy.

Uwaga: aplikacje przesłane bez klauzuli zgody zostaną usunięte i nie będą brały udziału w procesie rekrutacyjnym.

Nabór zostanie przeprowadzony na podstawie analizy wykształcenia i dotychczasowego przebiegu pracy zawodowej kandydatów oraz w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną z wybranymi kandydatami. Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie lub mejlowo o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

ZAŁĄCZNIKI
Plik Pobrano